میدان سبز خشم

نمیدونم تا بحال تو زمین چمن فوتبال بازی کردی یا نه!یا سالن های فوتسال!یا هرزمینی که بشه روش فوتبال بازی کرد  حتی با کمترین امکانات!

مثل زمان کودکی ما که  با دو تا تیکه پاره سنگ میشد دروازه رو تعریف کرد و از اقلامی چون جوراب و کلاه و بطری پلاستیکی و توپ دولایه و ....میشد به عنوان توپ استفاده کرد که ظاهرا کمی با استانداردهای این بازی فاصله داشت ....

ولی اینو میدونم اگه با صمیمی ترین دوستت یا حتی پدر یا برادرت بخوای داخل این مستطیل سبز بازی کنی لاجرم مصداق این آیه از قران که میگه  یَوم یَفِرُّ المرء مِن اَخیه و اُمّهِ وَاَبیه؛ میشی !

یکی از علایم قیامت که میگن مادر فرزندش رو رها میکنه پدر پسر رو نمیشناسه دقیقا داخل زمین فوتبال قابل مشاهده است!

نمیدونم چه جادویی داره این مستطیل که هر موجودی رو میتونه به معنای واقعی مسخ کنه و از قالب انسانی تبدیل به یک هیولای بی شاخ و دم کنه که به صغیر کبیر هم رحم نمیکنه!

بارها شده با صمیمی ترین دوستان یا حتی همکلاسیا و هم محل و...یا هرگروه دیگه ایی که رفتار بسیار صمیمانه ایی داریم برای فوتبال بازی کردن رفتیم سالن فوتبال

و داخل زمین با یک تغییر شخصیت صدو هشتاد درجه ایی مواجهه شدم بطوری که گاهی گمان میکنم نکنه ما دشمنی پدری از هم داریم من بخاطر نمیارم!

حتی شخصیت های بسیار جنتلمن هم در این میدان نمیتونن دهان خودشون رو نگه دارن و الفاظ منشوری رو بکار نبرن یا اینکه ازسر حقد و کینه فنون رشته های رزمی رو در زمین بکار نبرن و بر سر کوچکترین مسایل داد و بیداد و دعوا راه نندازن!

این یاغی گری تا زد و خورد و دعوا و خونریزی گاهی پیش میره!!

ولی از همه این مسایل بگذریم جالبترش اینه که به محض اینکه زمان بازی تموم میشه انگار آثار مسخ شدگی هم برطرف میشه همون دو نفری که تا چند لحظه پیش داشتن همو تیکه پاره میکردن دوباره همو در اغوش میگیرن و دست رفاقت میدن و همدیگرو به صرف یک نوشیدنی دعوت میکنن و دوباره همون شخصیت جنتلمنی میشن که قبل بازی داشتن!
منو دقیقا یاد  داستان های انسان های گرگ نما که زیر نور ماه تغییر ماهیت میدادن میندازه...

امیدوارم زندگی تو این دنیا هم که بیشتر از تایم یه بازی نیست مارو از ادم بودن خودمون دور نکنه....

 

/ 0 نظر / 51 بازدید